Rowery elektryczne i inne.

Forum pojazdów elektrycznych

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

ABY POZBYĆ SIĘ REKLAM UŻYJ ADBLOCKA LUB PODOBNEGO BLOKERA :)

#1 2023-01-27 01:41:56

zeeltom
Administrator
Skąd: Żyrardów
Dołączył: 2021-08-19
Liczba postów: 447
WindowsChrome 109.0.0.0

Hulajnoga SKYMASTER wymiana sterownika.

Trafiła do mnie hulajnoga SKYMASTER z usterką silnika. Silnik tak zatarty, że nie chciał się przekręcić nawet zamocowany w imadle i z dużą dźwignią na kole. Próba rozebrania też się nie powiodła, bo śrubki skręcające połówki koła były zrobione z jakiegoś chińskiego gównolitu i nie dało się ich odkręcić w żaden sposób. Pozostała wymiana silnika. Kupiłem podobny silnik i dało się go wymienić. Musiałem jedynie poszerzyć tylne profile widelca, bo był nieco szerszy na brzegach koła. Ale podejrzewałem, że możliwe jest też uszkodzenie sterownika, bo zapewne na tym zablokowanym kole ktoś próbował kręcić manetką pod prądem. I moje przewidywania niestety się sprawdziły. Zwarte dwie fazy. Niestety, tego typu sterownika nigdzie nie ma a jest on w podłodze. Wymieniłem uszkodzone tranzystory, ale po włączeniu prądu znowu się uszkodziły. Pewnie coś z driverami, dalsza naprawa nie wchodziła już w grę. Jest dużo sterowników do SKYMASTERA, ale montowanych w rurze sterowej a te mają inne wymiary i nie wchodzą w podłogę, bo są okrągłe i jest za mała przestrzeń na zamocowanie takowego sterownika w podłodze. Już miałem sobie temat odpuścić, ale pomyślałem, że kupię ten okrągły i jakoś go zamontuję przycinając podłogę, lub obudowę kontrolera.

skymaster1.jpg

skymaster2.jpg

skymaster3.jpg

Obudowa była za wysoka, ale udało się zamienić miejscami płytki sterownika. Niestety, wyświetlacz nie pasował do nowego sterownika. Inna ilość przewodów. Stary miał 5 przewodów, nowy 6. Poza tym nowy wyświetlacz miał spalony tranzystor typu p-n-p i podświetlenie świeciło się cały czas. Udało się tam wlutować tranzystor BD140 choć było nieco problemu ze zmieszczeniem go w obudowie. Ale się udało. Pozostało wykombinować w wiązce dodatkowy przewód do wyświetlacza. Dało radę, bo leciały tam dwie masy do manetki hamowania i do wyświetlacza, więc jeden z przewodów masowych posłużył za brakujący przewód do wyświetlacza. Teraz wszystko gra i buczy [sred])

skymaster4.jpg


***** ***

Offline

#2 2023-01-31 07:42:58

zeeltom
Administrator
Skąd: Żyrardów
Dołączył: 2021-08-19
Liczba postów: 447
WindowsChrome 109.0.0.0

Odp: Hulajnoga SKYMASTER wymiana sterownika.

Na koniec hulajka dostała nową naklejkę na podłogę (z taśmy papieru ściernego podklejonej dwustronną taśmą klejącą), naprawiony tylny błotnik, bo urwała się sprężyna podnosząca go do góry, wyprostowany przedni widelec, bo ktoś przyłożył centralnie w krawężnik, albo jakąś ścianę, pomalowane na czarno przednie koło, by grało kolorystycznie z tylnym silnikiem i dodatkowo założony dzwonek rowerowy [dblpt])

skymaster5.jpg


Może ktoś ma dojście do opisu parametrów tego wyświetlacza? Znalazłem podobny opis, ale tam są zupełnie inne ustawienia.

skymaster6.jpg

Ten model, który mam, ma tylko 9 pozycji do ustawiania od 0 do 8 i na wyświetlaczu zapalają się tylko ikonki w czerwonym kółku.
P0 - ustawienie napięcia baterii. Wtedy prawidłowo działa pasek stanu baterii
p1- średnica koła w calach
P2 - ??? fabrycznie 9, możliwość ustawienia od 0 do ponad 200  Przy tym ustawieniu pojawia się na wyświetlaczu ikonka prostokątnego impulsu.
P3 - P8 ??? można ustawić 0 lub 1 nie wiem co do czego
P8 - maksymalna szybkość, lub moc. Od 0 do 100. Przy 100 silnik kręci się najszybciej.


***** ***

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot